

BX160240.1
| TECHNICAL FEATURES | |
| Light Source | LED |
| Power | 6W |
| Color Temp | 2700K / 3000K |
| Beam Angle | Flood |
| Efficacy | 66.6 lm/W |
| Lumens | 400 lm |
| CRI | ≥90 |
| Control | On Off |
| Lifespan | 50000 Hrs |
| IP Rating | IP65 |
| PHYSICAL FEATURES | |
| Orientation | Fixed |
| Finish | Black / White |
| Material | Aluminium, Opal Glass |
| Dimension | 150 x 160 mm |
Note: Various technical specifications, colors, and finishes are available upon request.




