

FN4081
| TECHNICAL FEATURES | |
| Light Source | LED |
| Power | 3W / 5W |
| Color Temp | 2700K / 3000K / 4000K |
| Zoom Angle | 15° ~ 40° |
| Efficacy | 76.6 lm/W (3W) / 66 lm/W (5W) |
| Lumens | 230 lm (3W) / 330 lm (5W) |
| CRI | 90 |
| Control | On Off |
| Lifespan | 50000 Hrs |
| IP Rating | IP65 |
| ELECTRICAL FEATURES | |
| Input Voltage Range | 140 / 220mA, 24V |
| Driver Type | Remote |
| PHYSICAL FEATURES | |
| Orientation | 340° Adjustable |
| Finish | Black / White |
| Material | Aluminium |
| Diameter | 40 mm |
Note: Various technical specifications, colors, and finishes are available upon request.




