

GS69111
| TECHNICAL FEATURES | |
| Light Source | LED |
| Power | 5.5W |
| Color Temp | 2700K / 3000K / 4000K |
| Beam Angle | 36° |
| Efficacy | 76.36 lm/W |
| Lumens | 420 lm |
| CRI | 90 |
| Control | On Off |
| Lifespan | 50000 Hrs |
| IP Rating | IP67 |
| ELECTRICAL FEATURES | |
| Input Voltage Range | 5.5W |
| Driver Type | Remote |
| PHYSICAL FEATURES | |
| Orientation | Fixed |
| Finish | Stainless Steel / Brass |
| Material | Stainless Steel, Aluminum, Brass |
| Diameter | 69.5 mm |
Note: Various technical specifications, colors, and finishes are available upon request.




