

LA7085
| TECHNICAL FEATURES | |
| Light Source | LED |
| Power | 5W |
| Color Temp | 2700K / 3000K / 4000K |
| Beam Angle | 24° / 36° / 60° |
| Efficacy | 62 lm/W |
| Lumens | 310 lm |
| CRI | 90 |
| Control | On Off |
| Lifespan | 50000 Hrs |
| IP Rating | IP65 |
| ELECTRICAL FEATURES | |
| Input Voltage Range | 500mA, 9V |
| Driver Type | Built-in |
| PHYSICAL FEATURES | |
| Orientation | Fixed |
| Finish | Black / White |
| Material | Aluminium / PMMA |
| Diameter | 70 mm |
Note: Various technical specifications, colors, and finishes are available upon request.




