

LA95300
| TECHNICAL FEATURES | |
| Light Source | LED |
| Power | 2 x 5W |
| Color Temp | 2700K / 3000K / 4000K |
| Beam Angle | – |
| Efficacy | 45 lm/W |
| Lumens | 450 lm (without honeycomb) |
| CRI | ≥90 |
| Control | On Off / Triac |
| Lifespan | 50000 Hrs |
| IP Rating | IP65 |
| ELECTRICAL FEATURES | |
| Input Voltage Range | 2 x 175mA, 24V |
| Driver Type | Remote |
| PHYSICAL FEATURES | |
| Orientation | Fixed |
| Finish | Black |
| Material | Aluminium, Stainless Steel |
| Dimension | 95 x 35 mm |
Note: Various technical specifications, colors, and finishes are available upon request.




