

LD18040
| TECHNICAL FEATURES | |
| Light Source | LED COB |
| Power | 10W |
| Color Temp | 3000K / 3500K / 4000K / 5000K |
| Beam Angle | 36° / 60° |
| Efficacy | 82 lm/W |
| Lumens | 816 lm |
| CRI | >90 |
| Control | On Off / Dali / 0-10V |
| Lifespan | 50000 Hrs |
| IP Rating | IP20 |
| ELECTRICAL FEATURES | |
| Input Voltage | AC220 – 240V |
| Driver Type | Remote |
| Isolation Class | Class III |
| PHYSICAL FEATURES | |
| Finishes | Black / White |
| Trim | Trimless |
| Orientation | Fixed |
| Dimension | 180x46mm |
| Height | 40.5mm |
| Cut-out | 128x48mm |
Note: Various technical specifications, colors, and finishes are available upon request.




