

PX70166
| TECHNICAL FEATURES | |
| Light Source | LED |
| Power | 10W |
| Color Temp | 2700K / 3000K / 4000K |
| Beam Angle | 15° / 24° / 36° |
| Efficacy | 28.7 lm/W |
| Lumens | 287.73 lm |
| CRI | 90 |
| Control | On Off / Triac |
| Lifespan | 50000 Hrs |
| IP Rating | IP65 |
| ELECTRICAL FEATURES | |
| Input Voltage Range | 250mA, 36V |
| Driver Type | Built-in |
| PHYSICAL FEATURES | |
| Orientation | Fixed |
| Finish | Black / White |
| Material | Aluminum |
| Diameter | 70 mm |
Note: Various technical specifications, colors, and finishes are available upon request.




