

SR50345
| TECHNICAL FEATURES | |
| Light Source | LED |
| Power | 6W |
| Color Temp | 2700K / 3000K / 4000K |
| Beam Angle | – |
| Efficacy | 25 lm/W |
| Lumens | 150 lm |
| CRI | 90 |
| Control | On Off |
| Lifespan | 50000 Hrs |
| IP Rating | IP65 |
| ELECTRICAL FEATURES | |
| Input Voltage Range | DC24V 6W |
| Driver Type | Remote |
| PHYSICAL FEATURES | |
| Orientation | Fixed |
| Finish | Black / White / Bronze |
| Material | Aluminium |
| Diameter | 50 mm |
Note: Various technical specifications, colors, and finishes are available upon request.




