

VE4330
| TECHNICAL FEATURES | |
| Light Source | LED SMD |
| Power | 25W |
| Color Temp | 3000K / 3500K / 4000K / 5000K |
| Beam Angle | 24° / 38° / 50° / 90° x 90° / 35° x 75° |
| Efficacy | 95 lm/W |
| Lumens | 2250 lm |
| CRI | 80 / 90 |
| Control | On Off / DALI / 0-10V |
| Lifespan | 50000 Hrs |
| IP Rating | IP20 |
| ELECTRICAL FEATURES | |
| Input Voltage Range | 100-240VAC |
| Driver Type | Remote |
| Isolation Class | III |
| PHYSICAL FEATURES | |
| Finish | Black / White |
| Trim | With Trim |
| Dimension | L1060 x W43 x H30 mm |
Note: Various technical specifications, length, colors, and finishes are available upon request.




